fiskalne

Sprzedaż i szkolenie dot kas fiskalnych online w Mikołowie.

Mobilna kasa fiskalna NANO online to kwintesencja ergonomii i designu, przeznaczona do pracy w mobilnych punktach handlowych, gastronomicznych i usługowych oraz wszędzie tam, gdzie trudno zmieścić większe urządzenia fiskalne. Jest to najmniejsza kasa fiskalna w ofercie NOVITUS, która jednocześnie obsługuje komunikację z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Kopia wydruku dla użytkownika przechowywana jest w pamięci chronionej urządzenia, a dostęp do niej jest realizowany poprzez dedykowaną aplikację.


Kasa NANO online jest najlepiej zaprojektowaną i przemyślaną kasą na polskim rynku! Swój ergonomiczny kształt oraz optymalne rozmiary, urządzenie zawdzięcza wieloletniej pracy i doświadczeniu naszych inżynierów. Wersja online łączy w sobie wszystkie zalety sprawdzonego projektu oraz nowoczesne technologiczne serce, napędzające to urządzenie.

 

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej on-line

Zgodnie z art. 11 ustawy zmieniającej jej postanowienia nowe przepisy wejdą w życie z dniem 1 maja 2019 r. Sam obowiązek posiadania kasy fiskalnej online został jednakże rozłożony w czasie.

Kto pierwszy powinien kupić kasę fiskalną online

Pierwotnie obowiązek stosowania kas fiskalnych online miał dotyczyć wszystkich przedsiębiorców i obowiązywać od stycznia 2018 rok. Następnie MF zmieniło podejście do tego tematu i postanowiło rozłożyć obowiązek stosowania kas fiskalnych online w czasie, ich wdrożenie w pierwszej kolejności wymagało bowiem przyjęcia nowego rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Zgodnie z najnowszymi informacjami projekt wejdzie w życie 1 maja 2019 roku, ale obowiązek stosowania kas dla poszczególnych branż będzie nakładany na podatników etapami:

 • od 1 stycznia 2020 r. – m.in. mechanicy i stacje benzynowe
 • od 1 lipca 2020 r. – m.in. hotele, pensjonaty, gastronomia
 • od 1 stycznia 2021 r. – m.in.fryzjerzy, kosmetycy, lekarze, prawnicy

Jak będą funkcjonowały kasy onlinowe?

 1. Kasa fiskalna będzie dalej posiadała sprzętowe zabezpieczenie danych, oparte na pamięci fiskalnej i pamięci paragonów (tzw. pamięci chronionej), natomiast nie będzie obowiązkowe stosowanie kopii elektronicznej.
 2. Kasa będzie drukowała papierowe paragony, emitując jednocześnie dokument elektroniczny.
  E-paragony będą dostępne dla wszystkich kupujących, również tych płacących gotówką, po wprowadzeniu specjalnego kodu nabywcy.
 3. Kasa będzie przypisana do podatnika, a jego dane zapisane w module fiskalnym.
 4. Kasa onlinowa będzie kontaktowała się z centralnym serwerem.
  Na etapie uruchomienia kasy (fiskalizacji) przekaże do repozytorium dane o sobie i właścicielu kasy, zwrotnie otrzymując przydzielony numer ewidencyjny.
  W trakcie eksploatacji kasa będzie przekazywać dane o sprzedaży.
 5. Każda kasa będzie współpracowała z terminalem płatniczym.

Korzyści i sankcje związane z kasami on-line

Korzystanie z nowego rodzaju kas rejestrujących wiąże się nie tylko z uproszczeniem obiegu dokumentacji fiskalnej, ale również z możliwością odliczenia od podatku należnego kwoty wydanej na zakup kasy w wysokości 90% ceny zakupu kasy netto, nie więcej niż 700 zł. Co istotne, opisana ulga nie będzie miała zastosowania przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią danych.

Centralne Repozytorium Kas a kasy fiskalne online

Kasy fiskalne online mają zapewnić możliwość przesyłania informacji do Centralnego Repozytorium Kas za pośrednictwem sieci teleinformatycznej umożliwiającej przesyłanie informacji między kasą a rejestrem. Co ważne, system ten będzie odbierał i gromadził informacje z kas fiskalnych online w celach analitycznych i kontrolnych.

Zapraszamy po zakup Kasy fiskalnej online klientów z Mikołowa Tychów Katowic Orzesza Wyr na śląsku.

 

SERWIS LAPTOPA ASUS

SERWIS LAPTOPA ACER

SERWIS LAPTOPA HP PROBOOK

SERWIS LAPTOPÓW ADEESOFT MIKOŁÓW

Kasa Fiskalna Nano z elektroniczną kopią

małe wymiary – ogromne możliwości!

Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie dedykowana dla osób prowadzących ruchomą sprzedaż (przenośną), lub tradycyjną, gdzie lada sklepowa ma ograniczoną powierzchnię.
kasa-fiskalna-novitus-nano-e,281,450x450Pomimo niewielkich rozmiarów jej możliwości są ogromne.
Jest to pierwsza w Polsce przenośna kasa fiskalna realizująca zapis kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych karcie pamięci SD, zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. Zastosowanie elektronicznej kopii paragonu znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia, paragony drukowane są na jednym, szerokim papierze bez równoczesnego zadrukowywania drugiej rolki papieru kopią. Rolki kopii wydruków użytkownik musiał przechowywać przez kilka lat, co zajmuje sporo miejsca a czytelność rolek po kilku miesiącach była znikoma. W tej kasie kopia wydruku zapisywana jest w sposób elektroniczny na niewielkiej karcie SD (jak w aparatach fotograficznych). Jedna karta może wystarczyć nawet na kilka lat pracy kasy. Karta o pojemności 2GB może pomieścić ponad milion paragonów 30-to liniowych (sprzedaż ok. 7 towarów). Dane kopii zapisanych na karcie są dostępne dla użytkownika. Można je wydrukować bezpośrednio na kasie, lub odczytać w standardowym komputerze PC.

Polecamy urządzenia firmy novitus .

Kasy Fiskalne zmiana stawek VAT

Autor: Marta Wysocka-Fronczek
Źródło: Monitor Księgowego oraz http://mojafirma.infor.pl

Z początkiem 2011 r. zaczną obowiązywać nowe stawki VAT. Przedsiębiorcy, którzy nie będą potrafili wprowadzić do urządzeń fiskalnych stawek obowiązujących od nowego roku, nie będą mogli sprzedawać towarów lub świadczyć usług od 1 stycznia 2011 r.

Zgodnie z rządowym planem na podstawowe produkty żywnościowe, książki i czasopisma specjalistyczne będzie obowiązywała stawka 5%. Na 8% został ustalony podatek m.in. na budownictwo mieszkaniowe, leki oraz niektóre media. Podstawowa stawka VAT będzie wynosiła 23%. Warto dodać, że wprowadzenie stawek 3%, 8% i 23% może wydawać się niewielką zmianą, jednak przy braku odpowiednich działań na pewno będzie odczuwalne przez wszystkich podatników, w tym szczególnie przez tych, którzy posiadają kasy fiskalne. Jak podkreśla Ministerstwo Finansów, odnosząc się do problemu związanego z wprowadzaniem nowych stawek podatkowych VAT w kasach rejestrujących, kasy te są technicznie przygotowane do takiej operacji. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 28 listopada 2008 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków ich stosowania (Dz.U. Nr 212, poz. 1338) kasy rejestrujące powinny umożliwiać ewidencjonowanie obrotów i kwot podatku należnego nawet w warunkach wprowadzenia 7 stawek podatkowych oraz dawać możliwość dokonania 30 zmian stawek. W praktyce wielu podatników posiadających kasy fiskalne napotka duże kłopoty w związku z wprowadzeniem nowych stawek VAT w swoich urządzeniach rejestracyjnych.

W 2011 r. wydruk z kasy tylko z nową stawką VAT

Od 1 stycznia 2011 r. żaden podatnik nie będzie mógł sprzedać ani świadczyć usługi ze starą stawką VAT. Na paragonie i w pamięci kasy fiskalnej będzie musiała być wybita nowa stawka VAT. Jeśli byłoby inaczej, to podatnik będzie się musiał liczyć z karami finansowymi, gdyż dopuści się przestępstwa karnoskarbowego (art. 62 k.k.s.). Warto dodać, że nie będzie tu żadnego okresu przejściowego, tzw. dostosowawczego, na wprowadzenie nowych stawek VAT w kasach fiskalnych. I tutaj pojawia się problem. Otóż zmian w oprogramowaniu kas fiskalnych nie można wprowadzić z wyprzedzeniem. Zmiany do oprogramowania w kasach rejestrujących można wprowadzić dopiero po 31 grudnia 2010 r., gdy zamknie się dany rok podatkowy i gdy przestaną obowiązywać dotychczasowe stawki podatku od towarów i usług. W związku z tym w przypadku 1,5 mln kas fiskalnych1 trzeba będzie dokonać tych zmian w nocy z 31 grudnia 2010 r. na 1 stycznia 2011 r. To może spowodować kłopoty, bo nie wszyscy specjaliści kas rejestrujących będą chcieli wtedy pracować. W takich przypadkach podatnikom pozostanie uważna lektura instrukcji obsługi kasy rejestrującej i samodzielne wprowadzenie zmian lub ściągnięcie ze strony internetowej producenta update do oprogramowania kasy rejestrującej zawierające już ustawienia nowych stawek VAT. W tym momencie pojawia się inny problem. Wielu podatnikom może się nie udać samodzielne wprowadzenie zmian stawek VAT lub prawidłowe wgranie nowego oprogramowania do kasy rejestrującej. Kasa to tylko urządzenie, a w trakcie wprowadzania nowych danych może się coś w niej zawiesić. Wtedy cała operacja zakończy się fiaskiem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla podatników jest wezwanie specjalisty do tego typu prac, aby mieć gwarancję, że wszystko odbędzie się bez komplikacji. Skorzystanie z pomocy specjalisty może być utrudnione ze względu na termin (Nowy Rok), a także na liczbę użytkowników zainteresowanych wprowadzaniem nowych stawek VAT do kas rejestrujących.[…]

Podwyższenie stawek vat tylko tymczasowe

Trzeba jeszcze podkreślić, że zgodnie z zaakceptowanym przez Radę Ministrów „Wieloletnim planem finansów państwa na lata 2010-2013” tymczasowe podwyższenie stawek VAT o 1 punkt procentowy będzie obowiązywać do 31 grudnia 2013 r. A zatem w nocy z 31 grudnia 2013 r. na 1 stycznia 2014 r. podatników będzie znów czekał powrót do stawek VAT w wysokości 3%, 7% i 22%, czyli z modyfikacją stawek podatkowych w ich urządzeniach rejestrujących.

Kasy fiskalne z kopią elektroniczną Novitus sklep w Mikołowie.

Kasa Fiskalna Nano z elektroniczną kopią

małe wymiary – ogromne możliwości!

kasa-fiskalna-novitus-nano-e,281,450x450Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie dedykowana dla osób prowadzących ruchomą sprzedaż (przenośną), lub tradycyjną, gdzie lada sklepowa ma ograniczoną powierzchnię.
Pomimo niewielkich rozmiarów jej możliwości są ogromne.
Jest to pierwsza w Polsce przenośna kasa fiskalna realizująca zapis kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych karcie pamięci SD, zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. Zastosowanie elektronicznej kopii paragonu znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia, paragony drukowane są na jednym, szerokim papierze bez równoczesnego zadrukowywania drugiej rolki papieru kopią. Rolki kopii wydruków użytkownik musiał przechowywać przez kilka lat, co zajmuje sporo miejsca a czytelność rolek po kilku miesiącach była znikoma. W tej kasie kopia wydruku zapisywana jest w sposób elektroniczny na niewielkiej karcie SD (jak w aparatach fotograficznych). Jedna karta może wystarczyć nawet na kilka lat pracy kasy. Karta o pojemności 2GB może pomieścić ponad milion paragonów 30-to liniowych (sprzedaż ok. 7 towarów). Dane kopii zapisanych na karcie są dostępne dla użytkownika. Można je wydrukować bezpośrednio na kasie, lub odczytać w standardowym komputerze PC. Szczegóły na stronie producenta kliknij na poniższy link.

Kasa fiskalna nano nie wymaga drugiej rolki papierowej. Polecamy Sprzedaż Kas Fiskalnych Novitus. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, przeniesienie serwsu po nieistniejącym serwisie kasy. Kasy fiskalne Tychy

Kasy fiskalne Novitus sklep w Mikołowie. Drukarki fiskalne Novitus w Orzeszu

Kasa Fiskalna Novitus Frigo II, Kasa Fiskalna Frigo II+

Kasa fiskalna FRIGO II najlepiej sprawdzi się w małych i średnich punktach handlowych, gastronomicznych i usługowych. Kasa ta jest ewolucją w kierunku nowoczesności bardzo popularnego modelu FRIGO, co gwarantuje niezawodność i satysfakcję użytkownika. Szczegóły na stronie producenta kliknij na poniższy link.

Polecamy Sprzedaż Kas Fiskalnych Novitus. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, przeniesienie serwisu po nieistniejącym serwisie kasy. Kasy fiskalne Tychy i Katowice dla lekarzy i prawników.

Kasy fiskalne katowice kasy fiskalne Novitus

Kasa Fiskalna Novitus Bravo Bazar

BRAVO Bazar to kasa fiskalna przeznaczona do pracy bazarowej, w handlu obwoźnym oraz w mobilnych punktach usługowych. Można ją wykorzystać do rejestracji sprzedaży na bazarze, placach handlowych, straganie, na giełdzie, wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca na dodatkowe urządzenie oraz ograniczony dostęp do zasilania zewnętrznego.

Sprzedaż Tanich kas poniżej 1000zł Kas Fiskalnych Bravo Bazar Novitus. Prowadzimy serwis kas fiskalnych gwarancyjny i pogwarancyjny, szkolenie z obsługi kas.

Kasy i Drukarki fiskalne Polskiego producenta Novitus w Katowice oraz Tychy

Kasa Fiskalna Novitus Mała, Mała Plus

kasa-fiskalna-novitus-mala-plus-e,116,450x450Kasa fiskalna MAŁA PLUS (rozbudowana wersja kasy MAŁA) – to najnowsza technologia dedykowana dla małych punktów sprzedaży. Nowoczesne wzornictwo, sprawdzona, poparta wieloletnim doświadczeniem ergonomia, oraz najwyższa jakość zastosowanych podzespołów sprawią, że zarówno początkujący jak i wieloletni użytkownik kas fiskalnych znajdzie w nich to, czego obecnie można wymagać od urządzeń fiskalnych. Dzięki niewielkim wymiarom kasa nie zabierze dużo miejsca na – często ograniczonej – powierzchni stanowiska sprzedaży.

Tanie kasy fiskalne Novitus – Masła zapewniamy serwis kas fiskalnych Novitus gwarancyjny i pogwarancyjny szkolenie z zakresu obsługi kas fiskalnych.

Tanie Kasy fiskalne Mikołów. Profesjonalny serwis kas fiskalnych Katowice.

Kasa Fiskalna Novitus Soleo, KasaFiskalna Soleo Plus

kasa-fiskalna-novitus-soleo-plus-e,80,450x450Kasa fiskalna SOLEO PLUS to rozbudowana wersja kasy SOLEO, doposażona w funkcjonalność spotykaną jedynie w najdroższych kasach systemowych. Jest to najnowsza technologia dedykowana dla bardzo wymagających, małych i średnich punktów sprzedaży. Nowoczesne wzornictwo, sprawdzona, poparta wieloletnim doświadczeniem ergonomia, oraz najwyższa jakość zastosowanych podzespołów sprawią, że zarówno początkujący jak i wieloletni użytkownik kas fiskalnych znajdzie w nich wszystko to, czego obecnie można wymagać od urządzeń fiskalnych.

 

Kasy do sklepu spożywczego powyżej 300 paragonów dziennie to Novitus Soleo. Serwis kas fiskalnych Novitus, szkolenia, usługi.

sklep i serwis Kas fiskalnych w Katowicach. Najlepsze kasy fiskalne w Mikołowie

Kasa Fiskalna Novitus PS3000 , Kasa Fiskalna PS3000 PLUS , Kasa Fiskalna PS3000 NET

Kasa fiskalna PS3000 net to najwyższy standard fiskalnych kas systemowych na rynku. Jest pierwszą kasą z prawdziwą kartą sieciową oraz największą bazą towarową. Przeznaczeniem PS3000 net są duże placówki handlowe i supermarkety. Nowoczesne wzornictwo oraz wysoka ergonomia i funkcjonalność kasy w połączeniu z najnowszą, ale zarazem sprawdzoną technologią i elektroniką, stawiają kasę PS3000 net powyżej rozwiązań fiskalnych dotychczas dostępnych na rynku.

Kasy do sklepu spożywczego powyżej 300 paragonów dziennie to Novitus PS 3000. Serwis kas fiskalnych Novitus, fiskalizacja,programowanie, szkolenia, usługi.

Gdzie kupić drukarkę fiskalną w Katowicach ? Zapraszamy po kasy , drukarki fiskalne do Mikołowa – kasy i drukarki Novitus

Drukarka Fiskalna Novitus Delio Prime

DELIO PRIME – nowa drukarka fiskalna w ofercie firmy NOVITUS to najwyższej klasy urządzenie, łączące w sobie wszystkie poszukiwane przez wymagających użytkowników cechy: szybkość, niezawodność, funkcjonalność oraz nowoczesny design. Drukarka fiskalna DELIO PRIME z powodzeniem może być stosowana na każdym stanowisku, na którym sprzedaż prowadzona jest z użyciem komputera. Jej szczególne cechy docenią jednak duże placówki, o szerokim asortymencie i bardzo wysokim obciążeniu punktu kasjerskiego. Wyjątkowe, nowoczesne wzornictwo drukarki przekona tych, którzy przywiązują dużą uwagę do wystroju wnętrza sklepu/punktu obsługi. Wysoka wydajność drukarki Fiskalnej DELIO PRIME, szybkość działania (prędkość wydruku 26 linii tekstu/s) i cicha praca zapewniają wysoki komfort obsługi klienta. Dzięki optymalizacji wydruków i zastosowaniu nowoczesnego, dwustacyjnego, termicznego mechanizmu drukującego DELIO PRIME jest urządzeniem o niskich kosztach eksploatacji. Dodatkowe złącze USB, które posiada DELIO PRIME to nowy standard komunikacji drukarek fiskalnych wprowadzony przez firmę NOVITUS.

Solidne drukarki Novitus Serwis kas fiskalnych Novitus, fiskalizacja, programowanie, szkolenia, usługi, naprawa.

Jaką drukarkę fiskalna wybrać do sklepu. Niezawodne Drukarki Novitus

Drukarka Fiskalna Novitus Quatro

QUARTO Fiskalna to wysokiej jakości, bardzo szybka i funkcjonalna drukarka fiskalna. Cechy użytkowe drukarki, jej parametry oraz zastosowane nowoczesne, a zarazem sprawdzone rozwiązania zapewniające wysoką niezawodność, plasują QUARTO pośród drukarek o najwyższym standardzie w swojej klasie. Drukarka QUARTO sprawdzi się w każdej placówce prowadzącej sprzedaż z użyciem komputera, jednak jej cechy docenią szczególnie duże placówki, o szerokim asortymencie i wysokim obciążeniu pracy punktu kasjerskiego. Wysoka wydajność, bardzo szybki wydruk paragonów i cicha praca zapewniają wysoki komfort obsługi klienta. Dzięki optymalizacji wydruków i zastosowaniu nowoczesnego, dwustacyjnego, termicznego mechanizmu drukującego QUARTO jest urządzeniem stosunkowo tanim w eksploatacji. Pośród wielu funkcji oferowanych przez drukarkę QUARTO znajdziemy funkcję obsługi waluty euro, funkcję przypominania o przeglądach technicznych oraz wiele innych usprawniających funkcjonowanie placówki handlowej. Drukarka wspiera również akceptację kart płatniczych oraz umożliwia wykorzystanie w systemach kart stałego klienta poprzez zaawansowane wydruki potwierdzeń transakcji płatniczych i lojalnościowych. W QUARTO zastosowano alfanumeryczny wyświetlacz dla klienta, który w dwóch liniach po 16 znaków każda wyświetla nazwy sprzedawanych towarów, ich wartość, aktualną sumę do zapłaty, a na zakończenie paragonu wyświetlana jest całkowita suma do zapłaty za zakupiony towar oraz resztę do wydania klientowi

Markowe pewne i sprawdzone drukarki Novitus. Serwis drukarek fiskalnych Novitus.

Drukarka Fiskalna Novitus Vento LED

Drukarka Fiskalna VENTO Led jest rozwiniętą wersją drukarki VENTO. W VENTO Led zastosowano duży, obrotowy wyświetlacz diodowy dla klienta, który umieszczony jest na wsporniku. Dzięki niemu niemal w każdych warunkach i w każdym otoczeniu klient bez problemu będzie mógł odczytać kwoty pojawiające się na wyświetlaczu.

Znane drukarki Novitus Vento LED. Serwis drukarek fiskalnych Vento LED Novitus.

Uprawnieni na urządzenia fiskalne

Do serwisowania kas i drukarek fiskalnych potrzeba odpowiednich uprawnień i kwalifikacji. Adee-Soft Computing z Mikołowa posiada od 1996 roku nieprzerwanie ważne i aktualne uprawnienia do prowadzenia serwisu kas fiskalnych oraz drukarek fiskalnych. Co 12 miesięcy odnawiamy wymagane przez u.s. uprawnienia aby być do Państwa dyspozycji. Wielu klientów popadło w poważne tarapaty, kiedy okazało się, że inna firma w której kupili kasę fiskalną czy drukarkę fiskalną nieistnieje. Co w takiej sytuacji zrobić? Przejęliśmy choć nikt nas do tego nie może zmusić obowiązki większości nieistniejącyh już sklepów i serwisów kas fiskalnych z Mikołowa w których to klienci nabyli urządzenia. My jesteśmy realni i wiarygodni możecie Państwo na nas polegać. Sprawdź sam nasze referencje.

Kasy Fiskalne Mikołów – Urządzenia Novitus – Drukarki Fiskalne Orzesze… | Serwis laptopów Katowice – Sklep serwis komputerowy Katowice , Strony internetowe-projektowanie, Szkolenia Mikołów

SERWIS LAPTOPÓW ADEESOFT MIKOŁÓW

SERWIS KOMPUTERÓW I TABLETÓW ADEESOFT MIKOŁÓW

Kasy fiskalne Mikołów – Kasy Online